Вівторок, 16 серпня 2011, 16:11

Секрет домашнього завдання

Написала  Світлана Кметик
Оцінити
(0 голоси)

У гармонійному розвитку дитини все взаємопов'язане. Здоров'я-залежить від того, які домашні завдання даються дитині, як і коли вона їх виконує. Значну роль відіграє емоційне забарвлення самостійної розумової праці вдома.

Якщо дитина береться за книгу з небажанням, це не тільки пригноблює її духовні сили, але й несприятливо відображається на складній системі взаємодії внутрішніх органів.

Домашня розумова праця не повинна бути виснажливою, але й обійтися без неї неможливо. Не можна серйозно сприймати думки про те, що за рахунок вдосконалення методів навчання на уроках можна буде відмовитися від домашніх завдань.

Насправді, навіщо вчителі задають домашнє завдання? Тому що не встигають усе «викласти» на уроці?

Ні. Учитель (хороший учитель) повинен дати дитині час і можливість самостійно обдумати тему, що вивчається, поглянути на неї з іншого боку, закріпити здобуті знання на практиці.

Тому в ідеалі виконання завдань має бути цікавою і продуктивною розумовою працею. Самостійна робота над домашніми завданнями повинна допомогти дитині глибше зрозуміти тему та захистити її від будь-яких неприємних несподіванок на уроці або під час контрольної. Як же до цього прагнути?

Змінено Вівторок, 16 серпня 2011, 20:12