Неділя, 28 серпня 2011, 18:08

Готуємось до вересня

Написала  Світлана Кметик
Оцінити
(0 голоси)

Вересень - особливий місяць в житті кожної родини. Багато родин повернулись з відпусток і налаштовують побут до розписаного працею та обов’язками розкладу на цілий рік. В багатьох вересень починається першим днем у дитсадку чи першим шкільним дзвінком... Здається, всі відпочили, все вже готово до праці і школи, але чомусь раз по раз нервуємось, помічаючи, що не все передбачили, організували...

Не хвилюйтесь. Кожен рік в родині, де є дітки, має свої особливості - давайте лиш разом подумаємо, що ще потрібно зробити, на що звернути особливу увагу.

Робоче місце малюка

Якщо цього року ваша дитина пішла в садочок чи школу, - чи організували ви їй „робоче місце?” Звичайно, слід врахувати зріст дитини і придбати невисокий столик та кріселко. Вони мають бути такими, щоб ноги впиралися в долівку, а спинка була прямою. Світло має падати з лівого боку, якщо дитина користується правою рукою для письма і праці. (Якщо дитина послуговується лівою рукою - джерело світла має бути праворуч). Вирішіть також, де стоятимуть книжки і портфелик. Якщо дітей кілька -найкраще, коли кожна дитина матиме свій куточок. Якщо дитина має кілька занять (танці, спорт, мистецтво), варто придбати кілька торбинок для кожного заняття - щоб необхідні речі не перекладати щоразу в портфелик.

Слід подумати також, де маленький учень складатиме свій шкільний одяг. Тепер, коли він має нові серйозні обов’язки, - найкращий час закріпити основи старанності та акуратності. Тому всі разом, дорослі і діти, поміркуйте над розкладом занять, напишіть години, коли можна бавитись, коли потрібно робити завдання, коли готуватись до сну.

Доручіть дитині самій приготувати все необхідне для наступного дня, включно з почищеним взуттям та одягом, але не забувайте перевірити, чи все виконано як слід, і допомогти, якщо це необхідно, особливо у перші тижні та дні.

Не допускайтесь помилок!

Важливим є бути уважними до дітей, вчасно помітити їх тривоги. Не бути скупими на підбадьорливі слова і похвалу. Абсолютно недопустимо розмовляти з дитиною нервово або дорікати за недоліки. Навпаки, - слід впевнено дати зрозуміти, що ви вірите і бачите успіхи сина чи дочки, а всі труднощі є тимчасовими, і ви впевнені, що Галинка чи Ігорчик їх подолають. Адже вони за літо виросли і тепер пішли в садочок, в школу і швидко навчаться все робити гарно. Фрази ”А от Юля вже читає! А ти ні...” або „А от Іринку вчителька хвалила, а на тебе жаліється! От прийде батько і поговорить з тобою” і таке інше - взагалі НЕПРИПУСТИМІ!

Заборонені для батьків слова

Горе ти моє...

Очі б мої не бачили...

За що мені така кара...

Бач, який розумник! Не роздумуй, а роби, що тобі кажуть...

Коли вже ти нарешті порозумнішаєш...

Час вже ставати самостійним, що ти поводишся, як маленький...

У тебе ніколи нічого не виходить! Давай я зроблю...

Чому так довго? Давай швидше!

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була впевнена в собі, весела, щаслива і добре вчилася, ви ніколи не вимовлятимете цих слів.

Ваша дитина має вставати зранку з переконанням, що день буде цікавим, а тато і мама поруч, щоб допомогти...

А ще й ми з „Ангелятком” теж приходитимемо до Вас з порадами, а разом – ми сила.


Змінено Вівторок, 11 вересня 2018, 16:13