Середа, 26 березня 2014, 21:17

Відзначення 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

Написала  Світлана Кметик
Оцінити
(1 голос)

 

«Свою Україну любіть...»

 

 

«Свою Україну любіть...»

"Любітеся, брати мої,

Україну любіте,

І за неї безталанну,

Господа моліте."

Т. Шевченко

 

 

 

Все йде, все минає... Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що вирушають у світи у пошуках істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу самобутність, своє глибинне коріння, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці мають Шекспіра, італійці – Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці – Тарасом Шевченком. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу – явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне.
Про Великого Кобзаря ми знаємо, здається все, від його сирітського дитинства до останніх років життя. Бо Шевченко – вічний, невичерпний і нескінченний, гордість і неоціненний скарб духовної культури українського народу.

До Шевченка, як і до Бога,  кожен приходить по-своєму. І хто  прийняв його у своє серце, той уже  ніколи не буде національно байдужим.

Все прогресивне людство не тільки України, а й усього світу вшановує  200 р. від дня народження Т.Г.Шевченка.

9 березня у актовій залі української школи «Наше майбутнє»   відбулося літературно-мистецьке свято «Свою Україну любіть...», з метою виховання в молодого покоління гордості за свій народ, любові до рідного краю.

Захід відбувся за сприянням асоціацій « Молода Україна », « Українці Алкали » української патріотичної асоціації « Воля » , « Українська Громада Іспанії за права, честь і гідність українців », українських суботніх шкіл Іспанії « Наше майбутнє » , « Світанок » , « Дивосвіт », « Героїв Крут » та Міжрегіональна Академія управління персоналом м. Мадрид.

Розпочали свято піснею « Шлях до Тараса»,слова Ю. Рибчинського , муз. О. Осадчого, Іван Голяк, хореографічний супровід колективів шкіл « Світанок », м. Алкала де Енарес та «Наше майбутнє », м. Мадрид.

Віхи  творчої біографії поета перемежовувались виконанням віршів, написаних у відповідний період . Учасники з хвилюванням читали поезії великого Пророка та мислителя(«Мені однаково...»(Білоус Уляна, Асоціація «Молода Україна», м.Мадрид), «Кавказ»(Марія Маланчин , школа ім.Героїв Крут, м. Мадрид), «Лілея»(Надія Дишук, м.Барселона, студентка МАУП м. Мадрид, концертмейтер Андрій Сухович, «Дивосвіт»,м.Алькоркон) та інші ; виконували вокальні композиції («Небо»(Анастасія Юрченко, Українська діаспора «Колос»,м.Гранада) , Квітуча Україна»(Тетяна Клюса,Вікторія Мякуш, Валерій Кметик, «Наше Майбутнє»,м.Мадрид) та інші ; грали сцени із його творів (Назарій Бабяк, Яна Компанієць, «Наше Майбутнє»,м.Мадрид)...

Неперевершеною за артистичністю та емоційністю вразила музично-хореографічна комрозиція за баладою «Причинна» спільного колективу МАУП та української школи « Наше майбутнє » (керівник Ярослав Івасів).Виступ колективу художньої самодіяльності «Квіти України». Глядачі, стоячи, проводжали сімейний дует «Лелеченьки» з м. Марбея оплесками.

З емоційною  і змістовною доповіддю виступили поважні гості свята : надзвичайний і Повноважений Посол України в Королівстві Іспанія  Погорельцев С.О., керівник Української патріотичної асоціації "Воля" представник партії «Свобода » Іван Вовк, перший секретар посльства Швець В.В., директор «Міжнародної української школи» Іванова Л.В. І, звичайно, не обійшлося без щирої молитви всієї громади на чолі з отцем Іваном Палієм.

Хвилиною мовчання усі вшанували світлу пам’ять загиблих «Небесної Сотні».Найвищою винагородою для організаторів заходу стали щирі подяки від присутніх та продовження розмови про геніального українського поета біля яскраво оформленої виставки дитячих малюнків «Не згасне світло Кобзаря». Всі учасники були нагороджені почесними грамотами.

Цей захід довів думку про те, що саме сьогодні, в цей неспокійний вік, нам всім потрібна сила духу Шевченка, його незламна віра в те, що «буде правда між людьми», потрібне його віще слово. Сьогодні ми згадуємо Тараса Григоровича Шевченка і, підсумовуючи історію життя і творчості постаті Великого Кобзаря, можна сказати, що найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише посмертно: невмирущу славу і всерозквітаючу радість.

Про те, що свято вдалося, пройшло успішно, можна було переконатися по сльозах радості на обличчях присутніх. Обличчя сяяли добром та любов`ю. Чи не в цьому криється сила і велич Шевченківського слова? І справді, Шевченко- це набагато більше від того що вивчають. Шевченко — це те чим живуть. Хай же і сьогодні, і в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає він, пророк нашого народу у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв та традицій.

До 200-ліття Т.Шевченка українці виконали головний заповіт : повстали та кайдани порвали!

...І це наш дарунок до ювілею, тобі великий Тарасе.

«Не плач, Тарасе!»

Не плач, Тарасику, не плач.
Минули ті часи,
Коли за зламаний сухий калач
Усе могли віддати кріпаки.

Усі бажання й молитви до Бога
Були за волю, світле майбуття,
Коли в серцях була лише тривога
І прагнення до кращого життя.

Почув молитви Бог – і склалася так доля,
Що наше покоління процвіте,
Що заживе нарешті  наша воля,
Зрадіє в небі сонце золоте.

Іде вперед і квітне Україна
Листками щастя, квітами добра,
Бо хоче жити наша Батьківщина,
Ми хочем, щоб завжди жила!

У кожного у серці і в душі
Живе та сила, що була у тебе,
У хлопчика, який складав вірші,
У хлопчика, що вірив в себе!

Викладач ЗУНЗ « Наше майбутнє» Наталія Гнатишин

Змінено Середа, 26 березня 2014, 21:27
Детальніше в цій категорії: « ЗАХИСТИ КРАЇНУ! Консульські питання »