П'ятниця, 31 жовтня 2014, 23:59

Козацькому роду нема переводу

Написала  Світлана Кметик
Оцінити
(1 голос)

КОЗАЦТВО – СЛАВА УКРАЇНИ

 

 14-го жовтня на Україні святкують Покрови Пречистої . Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці сягає глибокої давнини. Сама назва свята пов'язана з назвою частини одягу Пресвятої Богородиці – головного покривала, або мафорія, який став називатися на Русі «омофором». Серед всіх великих свят Покрова Пресвятої Богородиці шанується українцями особливо. Історія свята бере свій початок у 910 році. У ті часи при імператорі Леву VI Мудрому (886 – 912) та патріарху Макарію, Візантійська імперія вела війну з сарацинами-мусульманами (в ряді джерел – з племенами русичів) й Константинополю загрожувала небезпека.

Згідно наказу Президента України у цей день відзначають День українського козацтва..Для українських козаків день Покрови Божої Матері був найбільш шанованим. В цей день відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю Заступницею і Покровительницею. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва

Також і Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в часи Другої Світової Війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації рідних земель, особливо шанувала це свято.. Очевидно, що сьогодні свято Покрови Пресвятої Богородиці – це свято не тільки релігійне, але й народне і національне.

Безперечно, школа «Наше майбутнє» вже вкотре, не зраджуючи традиціям , проводить свято на честь козацтва, на якому наші діти мають змогу відчути себе справжніми захисниками держави.

Цього разу захід відбувся у центрі Мадриду – в парку Ретіро. З неймовірним захопленням спостерігали за цим дійством місцеве населення та туристи. На свято також завітали гості школи «ім.Героїв Крут». З радістю можна сказати, що з кожним роком "козацькі забави"стають більш маштабніші. Учасники мали змогу випробувати себе в конкурсах на швидкість, силу, знання з історії та вміння роботи в команді. По  завершенню свята маленькі"козаки" та "козачки"дали присягу на вірність козацтву і були прийняті до його лав. Кожен учасник отримав оберіг-іконку Святої Богородиці, який привезла для учасників директор школи Світлана Кметик з містечка Люрд(Франція), відвідавши його напередодні.

І діти,і дорослі отримали безліч задоволення від свята. Варто відзначити, що цьогорічні "козацькі забави" несли в собі благодійну мету - збір коштів для солдатів в зоні АТО. Батьки учнів школи, зробили благодійні внески на підтримку української армії. Отже, дивлячись на щасливі обличчя дітей, можна сміливо сказати, що свято вдалося на всі сто відсотків, бо і дітей потішили, і кошти зібрали та й традиції вшанували. Бо, як наказував нам великий Кобзар українського народу "учитесь, читайте, і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь".

Автор : студентка ІІІ курсу МАУП факультету" Міжнародні відносини"  Самотес О.

Редактор : Гнатишин Н.М.

Змінено Субота, 01 листопада 2014, 01:10
Світлана Кметик

Останнє від Світлана Кметик

Схожі матеріали (по тегу)

Повернутись нагору