Показати вміст по тегу: Новини
Субота, 28 вересня 2013, 14:32

Свято Першого дзвоника в 2013-2014

Дорогі школярі! Шановні педагоги!!  

             Сердечно вітаємо  вас з початком нового навчального року!  Цей день став справді всенародним святом, яке об'єднує школярів, педагогів і батьків. Його відзначає кожна українська родина , бо цей день для майбутнього. Адже освіта та наука – це щоденна потреба, сенс та спосіб нашого життя.
             Юні друзі! Попереду на вас чекає велика мета – оволодіти необхідними знаннями, опанувати незвідані таємниці, щоб увійти у самостійне, доросле життя. Бажаємо вам її неодмінно досягти.
Хочемо також висловити вдячність вчителям, які вкладають в своїх учнів усю свою душу, глибоку мудрість, чуйність та самовідданість. Першокласникам ви відкриваєте дорогу в країну знань, вчите їх мислити та шукати відповіді на складні питання, випускникам допомагаєте торувати шлях до фахової майстерності і стати людьми освіченими та духовно багатими. За це вам глибока шана та вдячність.

 

 

            З усією теплотою серця хочемо побажати всім школярам наполегливості у здобутті знань, творчих пошуків, приємних вражень, яскравих та нових відкриттів. Нехай додасться талану й наснаги вам і Україні.

Опубліковано в категорії Новини

 

Серпнева конференція 2013 року зібрала представників більше 20 українських шкіл зарубіжжя з 8 країн світу.

Учасники конференції обговорювали питання про:

- сучасний стан реалізації права на освіту громадян України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, і стратегія розвитку української освіти за кордоном в рамках співпраці ЗНЗ «Міжнародна українська школа» та українських закордонних навчальних закладів;

- стратегічні напрямки розвитку освіти, модернізація змісту освіти – перехід до нових державних стандартів;.

- оновлення законодавства у сфері освіти України;

- участь учнів українських шкіл зарубіжжя в системі позашкільної освіти України;

- порядок нострифікації для громадян України в системі загальної середньої освіти; 

- участь учнів українських шкіл зарубіжжя в предметних олімпіадах різного рівня. Про порядок формування Команди учнів Міжнародної української школи в четвертому етапі Всеукраїнських предметних;

- посилення  кадрового  потенціалу системи освіти: нові можливості в  підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Відбулася презентація порталу «Українського освітнього  простору» Інститутом післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б.Грінченка.

Увага секції «Патріотичне виховання» була звернена на родинне виховання. Відбулася презентація власних фільмів Романюк Б.М., який через долю своєї мами, бабусі наших учнів, передав сторінки голодомору 1932-33 років.

Державний центр позашкільної освіти МОН України презентував позашкільну освіту для учнів українських шкіл зарубіжжя.

Вивчення історії, культури традицій країни через костюм, предмети вжитку, зброї продемонстрував Клубу історичного минулого.

Традиційно відбулася презентація закордонних українських навчальних закладів. 

На секції «Методичне забезпечення організації самостійної роботи учнів-екстернів українських шкіл зарубіжжя». Методисти Міжнародної української школи

- презентовано підручники та методичне забезпечення відповідно до нових державних стандартів при викладанні предметів учням 2 та 5 класів;

- обговорено доцільність розробки  Робочих зошитів  для учнів-екстернів 5, 9, 11 класів МУШ;

- вивчалися можливості  проведення Відео - уроків  для учнів - екстернів Міжнародної української школи,

- відбулася презентація Практичних робіт із Зошита для практичних робіт географії  9 клас;

Особлива увага була приділена обговоренню порядку формування Збірників завдань для семестрового та річного контролю знань учнів-екстернів.  

 

Для кожного з директорів ЗНЗ серпнева конференція стала великим інтелектуальним та духовним запасом, що дало їм силу і натхнення працювати у наступному навчальному році.

Опубліковано в категорії Новини

21 серпня 2013 р. відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки

Бориса Жебровського з директорами та вчителями українських шкіл зарубіжжя

 

 

У рамках щорічної серпневої конференції «Українська освіта за кордоном» відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського та відповідальних працівників Міністерства з представниками більше ніж із 20 закордонних українських навчальних закладів з восьми країн світу: Королівства Бельгії, Грецької Республіки, Італійської Республіки,  Іспанії Королівства Іспанія, Португалії Португальської Республіки, Придністровської Молдавської Республіки, Туреччини Турецької Республіки, Французької Республіки.

Заступник Міністра Борис Жебровський розповів про стратегічні напрямки розвитку освіти, модернізацію змісту освіти – перехід до нових державних стандартів та нові ініціативи МОН. Розмова йшла про те, яким бути першому уроку нового навчального року, які заходи плануються до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка, якою бути позашкільною освітою і яких ініціатив та пропозицій очікує Міністерство від учнів закордонних українських навчальних закладів – про це і про інше звучало на круглому столі.

Директори зарубіжних українських шкіл поділилися з працівниками МОН своїми здобутками та подякували Міністерству освіти і науки України за підтримку та ініціативи. Відмітили той факт, що їдуть в свої педагогічні колективи озброєні інформацією, підручниками для учнів 2-х та 5-х класів, класними журналами з календарним плануванням, розробленими, працівниками МУШ, ідеями щодо нового методичного забезпечення, а головне – готовими до роботи в новому навчальному році.

Завдячуючи проекту «Міжнародна українська школа», учні українських шкіл зарубіжжя мають щорічно нові підручники, вчителі – методичний супровід викладання предметів, з 2010 року за випускники вищезазначених шкіл вступають до українських ВНЗ за результатами ЗНО або за внутрішніми екзаменами ВНЗ, і це дало можливість більшій кількості випускників МУШ, встигнути скористатися правом вступу до ВНЗ України, з 2011 року, відповідно до листа МОН України, учням закордонних українських навчальних закладів зараховуються навчальні досягнення з іноземної мови, з 2013 року учні закордонних українських навчальних закладів будуть брати участь у предметних олімпіадах всіх рівнів з правом формування команди для участі в четвертому етапі всеукраїнської олімпіади.

Кожен з учасників зустрічі мав можливість запитати і внести пропозиції про подальшу співпрацю Міністерства освіти і науки України та українських шкіл зарубіжжя.

 

Опубліковано в категорії Новини

З 30 травня по 8 червня учні української школи «Наше майбутнє», що у Мадриді, проходили Державну підсумкову атестацію та річне оцінювання. Для цього була запрошена атестаційна комісія з Міжнародної української школи м. Києва на чолі з директором МУШ Івановою Л.В.

Опубліковано в категорії Новини